Vajinoplasti

Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti Ankara, vajinal dokuların sıkılaştırılması ve vajinanın yeniden dar, sıkı bir yapı kazanması için yapılan estetik işlemlerdir. Vajina oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Özellikle doğumlardan sonra genişleyerek eski dar yapısını kaybedebilir. Bu durum, genital bölgenin görünüşünü etkilemese de cinsel yaşamda sorun yaratabilir. “Vajina daraltma” olarak da bilinen vajinoplasti sayesinde bu sorunu büyük oranda ortadan kaldırmak mümkündür. Günümüzde vajinoplasti hem lazer hem de cerrahi yöntemlerle yapılabilmektedir. Ankara vajinoplasti ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Daraltma Nedir? Neden Yapılır?

Vajina daraltma, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik işlemlerin başında gelir. Vajina daraltma işlemlerinde amaçlanan; vajinanın uygun cerrahi yöntemlerle daraltılması ya da lazer yardımı ile dokuların sıkılaştırılmasıdır. Vajinanın genişlemesi cinsel zevki azalttığı gibi rahim ve mesane sarkmasına da zemin hazırlar. Vajina daraltma işlemleri genellikle doğumlardan sonra tercih edilir. Özellikle iri bebek doğuran, birden fazla normal doğum yapan ya da doğumu zor geçen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte yapısal olarak vajina yapısı geniş olan kadınlarda da hiç doğum yapılmamış olsa bile vajina daraltma işlemi yapılabilir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı) Nedir? Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti, vajina daraltma amacıyla yapılan cerrahi estetik işlemlerdir. Özellikle vajinada ciddi oranda genişleme olduğunda tercih edilir. Vajina daraltma ameliyatları genellikle sedasyon dediğimiz, derin uyku hâlinde yapılır. Ancak gerekli durumlarda genel anestezi seçeneği de değerlendirilebilir. Her iki durumda da hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlem sırasında genişleyen fazla parçalar çıkarılır ve vajinal dokular sıkılaştırılarak dikilir.

Vajinoplasti Ankara Ne Kadar Sürer?

Vajinoplasti ameliyatları risk ve komplikasyon oranı düşük olan, kısa sürede tamamlanan cerrahi işlemlerdir. Uygulama yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Sedasyon ile yapılan uygulamalarda, hastalarımız aynı gün günlük yaşamlarına devam edebilirler.

Ankara Vajinoplasti Ne Zaman Yapılabilir?

Doğumlardan sonra vajinoplasti yapılması için bir süre geçmesi gerekir. Doğumdan sonraki süreçte kadının hormonlarının normale dönmesi ve dokuların kendini toparlaması gerekir. Bu nedenle normal doğumdan yaklaşık 6 – 12 ay sonra vajinoplasti yapılması tercih edilir.

Ankara Vajinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vajinoplasti ameliyatları cerrahi ile yapıldığı için enfeksiyon riski söz konusu olabilir. Bu nedenle ameliyattan sonra bölgenin korunması, temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Yaklaşık 1 ay süre ile deniz, havuz ve sauna vb. ortak kullanım alanlarından uzak durmak gerekir. Vajina daraltma ameliyatlarından kısa süre sonra cinsel birleşme olması da işlemin sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle 1 ay süreyle cinsel perhiz uygulanmalıdır.

Vajinoplasti Sonrası Vajina Yeniden Genişler Mi?

Ankara vajina daraltma ameliyatının etkisi kalıcıdır. Ancak işlemden sonra yeniden normal doğum yapılması, bölgede yeniden esneme olmasına neden olacaktır. Dolayısıyla vajinada yeniden genişleme olabilir ve benzer cinsel sorunlar yaşanabilir. Eğer kişi vajinoplastiden sonra yeniden normal doğum yapmayı düşünüyorsa bunu mutlaka doktoru ile paylaşmalı ve bu doğrultuda tedavi planlaması yapılmalıdır.

Ankara Ameliyatsız Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Günümüzün modern uygulamaları sayesinde ameliyatsız vajina daraltma da mümkündür. Lazer teknolojisi sayesinde hiçbir cerrahi kesi yapılmadan da vajina daraltılabilir. Özellikle vajina genişlemesi orta.- hafif dereceli olan hastalarımızda, lazerle vajina daraltma oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ağrısız, acısız ve güvenli bir işlem olduğu için de sıkça tercih edilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? Nasıl Etki Eder?

Lazerle vajina daraltma işleminde lazer ışınlarının ısıtıcı etkisinden faydalanılır. Lazerin ablatif ve termal etkisi, dokuları ısıtarak kolajen üretimini artırır. Bölgedeki kolajenin artması ise dokuların sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar. Lazerle vajina daraltma işlemi yaklaşık 20 dakika içerisinde tamamlanır. Cerrahi olmadan uygulanması ise pek çok avantajı beraberinde getirmektedir:

  • Lazerle vajina daraltma işleminde cerrahi kesiler yapılmadığı için enfeksiyon riski de oldukça azdır.
  • Hastalarımız aynı gün içerisinde ev, iş ve sosyal yaşamlarına devam edebilirler.
  • Cinsel perhiz süresi ise vajinoplasti ameliyatlarına göre daha kısadır. Genellikle 1 haftalık cinsel perhiz önerilir.

Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2023

Vajina genişlemesi, basit bir sorun olarak görülse de olumsuz etkileri cinsel yaşamı ciddi şekilde etkileyebilir. Vajinanın penisi tam olarak saramaması hem erkeğin hem de kadının cinsellikten aldığı hazzı azaltır. Bu nedenle vajinoplastinin orgazmı da olumlu yönde etkilediğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda vajinanın genişlemesine bağlı artan rahim ve mesane sarkması riski de vajina daraltma uygulamalarından sonra azalmaktadır. Ankara vajinoplasti fiyatları ise yapılan tedavi planına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara vajinoplasti fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi