Dış Dudak Estetiği

Dış Dudak Estetiği Ankara

Dış dudak estetiği Ankara; iç ve dış vajinal dudakların orantılı hâle getirilmesi, dış dudaklardaki büyüklük-küçüklük sorunlarının giderilmesi için yapılan estetik işlemlerdir. Dış dudak estetiğinde hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemler kullanılabilir. Cerrahi ile yapılan dış dudak estetiğinde fazla yağ dokusunun çıkarılması ve vajinal dokuların toparlanması hedeflenir. Küçük dış dudakları büyütmek içinse dolgu uygulamalarından faydalanılabilir. Yazımızın devamında dış dudak estetiği hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara dış dudak estetiği ve fiyatları için ise Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Dış Dudak Estetiği Nedir? Neden Yapılır?

Vajinal dudakların görünümü ve orantısı, genital bölgenin görünümünü etkiler. İdeal olan görünüm, dış dudakların iç dudakları örtmesidir. Dış dudaklar normalden büyük ya da küçük olduğunda ise genital bölgenin estetik görünümü ve işlevi ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Dış dudaklar dolgun olduğunda, dar kıyafetlerden kolayca belli olabilir. Ya da sürtünmeyi artırarak, cinsel ilişkide ağrıya neden olabilir. Dış dudak estetiği, bu şikâyetleri ortadan kaldırmak ve kişinin psikolojik/fiziksel olarak daha iyi hissetmek için yapılır.

  • Dış dudakların sarkmış olması
  • Dış dudakların normalden büyük olması
  • Dış dudakların kırışık ve düzensiz görünümde olması durumunda dış dudak estetiği yapılabilir.

Dış Dudak Estetiği Ankara Nasıl Yapılır?

Dış dudakların aşırı büyük olması durumunda en çok tercih edilen işlem dış dudakları cerrahi ile küçültmektir. Bu noktada hastamızın istekleri ve genital bölgesinin yapısı dikkate alınır. Dış dudaklardaki fazla yağ dokusunu çıkarmak için liposuction kullanılabilir. Eğer bölgede sarkma da varsa dış dudağın bir kısmı kesilerek çıkarılabilir. Dış dudaklar yeniden şekillendirildikten sonra işlem sonlanır. Cerrahi işlem yaklaşık 1 saat sürer. Hasta öyküsüne göre genel ya da lokal anestezi tercih edilebilir.

Ankara Dış Dudak Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Cerrahi süreçler pek çok hastamızı korkutsa da dış dudak estetiğinden sonra iyileşme süresi kısadır. Hastalarımız kısa süre içerisinde iş ve sosyal yaşamlarına devam edebilirler. Dış dudak estetiğinden sonra genital bölgenin temiz tutulması, doğru yöntemlerle kişisel bakımın yapılması önemlidir. Cerrahi kesiler yapıldığı için bölgeyi enfeksiyondan korumaya özen gösterilmelidir. Ameliyattan 3 gün sonra duş alınabilir. İşlemde kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için pansumana gerek yoktur. Dikişler tamamen iyileştikten ve eridikten sonra (yaklaşık 3 – 4 hafta) cinsel yaşama geri dönülebilir.

Vajina Dış Dudak Dolgusu Nedir?

Dış dudakların normalden büyük olması gibi normalden küçük, zayıf yapıda olması da estetik açıdan rahatsız edici olabilir. Aynı zamanda iç dudakların daha hacimli durmasına ve dış dudaklardan sarkmasına neden olabilir. Bu durumda dış dudakları büyütmek etkili bir tedavi sağlayacaktır. Küçük dış dudakları büyütmek için ise dolgu uygulamalarından faydalanılır. Dış dudak dolgusunda kişinin tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre farklı dolgu malzemeleri tercih edilebilir.

Ankara Dış Dudak Dolgusunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Dış dudak dolgusunda hyaluronik asit ya da yağ dolgusu kullanılabilir.

  • Hyaluronik asit içerikli dolgular, yoğun nem tutma özelliği sayesinde bölgedeki kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur. Hyaluronik asit, cildin doğal yapısında da bulunan bir maddedir. Bu nedenle cilt ile uyumludur ve alerjik reaksiyon riski oldukça düşüktür.
  • Yağ dolgusu ise kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri ile yapılır. Göbek, bel, basen gibi yoğun yağ birikimi olan bölgelerden alınan yağlar, vajina dış dudaklarına enjekte edilir.

Dış dudaklara yapılan dolgu uygulamalarında lokal anestezik kremler kullanılır veya bölgesel uyuşturma işlemi yapılır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Dış Dudak Estetiği Ankara Fiyatları

İç ve dış dudaklardaki orantısızlık, neden olduğu estetik ve işlevsel sorunlar nedeniyle kişinin yaşamını olumsuz yönde etkileyebilir. Günümüzün modern estetik uygulamaları sayesinde bu sorunlara kalıcı ve etkin çözümler getirmek mümkündür. Dış dudak estetiğinde, mevcut estetik soruna yönelik, farklı seçenekler tercih edilebilir. Bu nedenle dış dudak estetiği fiyatları da hastalarımızın ihtiyaçlarına göre değişecektir. Ankara dış dudak estetiği fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun kliniği ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi