Genital Estetik

Genital Estetik Ankara

Genital estetik Ankara kapsamında genital bölgedeki deri düzensizliklerini gidermek, iç ve dış dudakları orantılı hâle getirmek ve vajinayı daraltmak gibi birçok işlem yapılmaktadır. Genital estetik işlemler, kişinin ihtiyaçlarına göre tek başına ya da kombine hâlde uygulanabilir. Aynı zamanda, günümüzün teknolojik imkânları sayesinde lazer de genital estetik uygulamalarda sıkça tercih edilmektedir. Böylece cerrahi ile yapılan pek çok estetik uygulamada ağrı, acı ve kanama vb. şikâyetler olmadan, dakikalar içerisinde başarılı sonuç elde edilebilmektedir. Yazımızın devamında genital estetik hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara genital estetik fiyatları ile ilgili tüm sorularınız için ise kliniğimizi arayabilir, Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

Genital Estetik İşlemler Neden Yapılır?

Genital estetik, günümüzde diğer estetik uygulamalar kadar yaygın hâle gelmiştir. Genital bölgedeki estetik kusurlar kişinin cinsel yaşamını pek çok yönden etkileyebilir. İstediği gibi bir genital bölge görünümüne sahip olmayan kişiler, cinsellik sırasında daha çekingen olabilir ve kendilerini rahat hissedemeyebilirler. Öte yandan, iç ve dış dudakların aşırı büyük olması gibi sık rastlanan estetik kusurlar, cinsel ilişki sırasında ağrı ve acı şikâyetlerine de neden olabilir. Genital estetik uygulamalar sayesinde bölgedeki estetik ve işlevsel sorunların giderilmesi mümkündür. Genital estetik uygulamalar aynı zamanda kıyafet seçimini de kolaylaştırır. Pubis bölgesi üzerinde fazla deri ve sarkma olması, vajinal dudakların sarkık olması gibi estetik sorunlar bikini, mayo vb. dar kıyafetleri giymeyi zorlaştırmaktadır.

Genital Estetik İşlemler Nelerdir?

  • Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
  • Vajinoplasti (Vajina daraltma)
  • Vajina beyazlatma
  • Klitoris estetiği
  • Pubis estetiği en yaygın uygulanan genital estetik işlemlerdir.

Labioplasti Nedir? Nasıl Yapılır?

Labioplasti, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik işlemlerin başında gelir. Özellikle iç dudak dediğimiz, iç kısımdaki dudakların normalden büyük olması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Genellikle iç dudakların küçültülmesi için yapılsa da labioplasti kapsamında dış dudaklara da işlem yapılabilir.

  • İç dudakların küçültülmesi için cerrahi müdahale yapılabilir.
  • Dış dudakların küçültülmesinde de cerrahi sıkça tercih edilen bir yöntemdir.
  • Küçük ve zayıf yapıdaki dış dudakların büyütülmesi için ise genellikle dolgu uygulamaları tercih edilir.
  • Labioplasti uygulamaları anestezi ile yapıldığı için hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.
  • Cerrahi labioplasti uygulamalarında atılan estetik dikişler yaklaşık 2 – 3 hafta içerisinde, kendiliğinden düşer. İyileşme süreci kısa ve kolay olan bir işlemdir. Ancak bu süreçte genital bölgenin temizliğine dikkat edilmelidir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

Vajina daraltma, özellikle doğumlardan sonra en çok tercih edilen genital estetik işlemdir. Normal doğum esnasında vajina genişler. Bu da vajinanın eski sıkı ve dar yapısını kaybetmesine neden olabilir. Vajina genişlemesi dışarıdan bakıldığında fark edilmez. Ancak cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. Vajina penisi tam anlamıyla kavrayamadığı için cinsellikten alınan haz alalabilir. Vajina daraltma uygulaması, günümüzde hem cerrahi hem de lazer teknolojisi ile yapılabilmektedir. Vajina daraltma ameliyatlarından sonra yaklaşık 1 ay süre ile cinsel ilişkiden uzak durmak gerekir. Lazer ile yapılan vajina daraltma uygulamalarında ise bu süre daha kısadır.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Vajinanın şekli ve yapısı kadar rengi de estetik görünümde önemlidir. Kullanılan bazı ilaçlar, hormonal değişimler, doğum ve gebelik süreçleri vajinanın renginin koyulaşmasına neden olabilir. Vajinadaki renk koyulaşması, genital bölgenin vücudun diğer bölgeleri ile uyumlu görünmesini engelleyebilir. Vajina beyazlatma uygulamaları sayesinde bu soruna dakikalar içerisinde çözüm getirilebilir. Lazer ile yapılan vajina beyazlatma işleminde genital bölgeye lazer ışınları gönderilir. Lazer enerjisi, uyguladığı yoğun ısı sayesinde melanin hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ablatif etkisiyle cildin üst katmanını soyarak, alttaki pembe ve pürüzsüz cildin ortaya çıkmasını sağlar.

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris estetiği, genellikle labioplasti ameliyatlarının bir parçasıdır. Ancak hastanın ihtiyaçları doğrultusunda, tek başına da yapılabilir. İç ve dış dudaklar şekillendirilirken, klitoris olarak adlandırdığımız bölgede fazla deri oluşabilir. Klitoral hudoplasti sayesinde, klitoris bölgesindeki büzüşük görünüm giderilebilir. Klitoris derisine yeniden şekil verilerek, her açıdan estetik bir vajina görünümü elde edilebilir. Klitorisin fazla büyüdüğü durumlarda ise doğrudan klitorisi küçültmeye yönelik cerrahi işlemler yapılabilir.

Pubis Estetiği Nedir?

Pubis estetiği; “mons pubis” olarak da bilinen bölgeye yapılan estetik işlemlerdir. Mons pubis, genital bölgenin üst kısmında yer alan, tüylü bölgedir. Aşırı kilo alıp-verme ve gebelik süreçleri bu bölgede fazla yağ oluşmasına, derinin sarkmasına neden olabilir. Cerrahi ile yapılan pubis estetiği sayesinde genital bölgedeki dolgun ve kilolu görünüm giderilebilir. Pubis estetiği, labioplasti ve klitoris estetiği gibi diğer genital estetik uygulamalar sırasında da yapılabilir.

Genital Estetik Zararlı Mıdır? Yan Etkileri Nelerdir?

Genital estetik işlemler günümüzde, tüm dünyada uygulanmakta ve kabul görmektedir. Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında genital estetik işlemler oldukça güvenilirdir. Her cerrahi işlemden sonra olduğu gibi uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve ödem oluşabilir. Lazer uygulamalarından sonra da kızarıklık oluşması oldukça doğaldır. Bu yan etkiler kısa süre içerisinde, kendiliğinden geçer.

Ankara Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik uygulamalardan sonra hastalarımız psikolojik ve fiziksel anlamda kendilerini daha iyi hissetmektedir. Özellikle cinsel yaşamda estetik kaygılar ve işlevsel sorunlar yaşayan hastalarımız, kendilerini partnerlerine karşı daha rahat, özgüvenli hissederler. Genital estetik fiyatları ise yapılan işleme ve kişinin özel ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara genital estetik fiyatları 2023 için doğrudan kliniğimizle iletişime geçebilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi