Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Ankara  

Lazerle vajina daraltma Ankara; vajina genişlemesine ameliyatsız, acısız ve ağrısız bir alternatif sunan, özellikle orta ve hafif dereceli genişlemenin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Vajina genişlemesi, özellikle çok doğum yapan kadınlarda sıkça görülen bir sorundur. Vajina genişlemesi, dışarıdan bakıldığında belli olmasa da çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Vajina, penisi tam anlamıyla kavrayamadığı için cinsellikten alınan haz azalır. Lazer dokuları ısıtarak, toparlanmasını sağlar. Aynı zamanda bölgedeki PH dengesinin ideal olmasını sağlar ve vajinal kuruluk sorununa da iyi gelir.


Ankara lazerle vajina daraltma tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Neden Genişler?

Vajina dokuları esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle normal doğum süreçlerinden sonra da esner ve daha geniş hâle gelir. Bazı kadınlarda vajinanın kendi yapısı da geniş olabilir. Doğumlardan sonra bu genişlik daha da artabilir. Aynı zamanda zor doğumlar, iri bebek doğurmak, menopoz dönemi ve aşırı kilo da vajinada genişlemeye neden olabilir.

Vajina Genişlemesi Ne Gibi Sıkıntılara Neden Olur?

Vajina genişlemesi dışarıdan bakıldığında fark edilen bir sorun değildir. Kişinin genel sağlık durumunu olumsuz etkilemez. Ancak etkileri cinsel yaşamda belirgin bir şekilde hissedilir. Genişleme arttıkça cinsellik sırasında dikkat dağıtıcı seslerin çıkması, vajinanın penisi yeterince saramaması gibi şikâyetler ortaya çıkar. Bu da çiftlerin cinsellikten aldığı hazzı azaltır. Cinsel yaşamın durgunlaşmasına neden olabilir.

Vajina Genişlemesi Tedavi Edilebilir Mi?

Ankara vajina daraltma uygulamaları, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik işlemlerin başında gelmektedir. Vajina daraltma için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemler kullanılabilir. Cerrahi ile yapılan vajina daraltma işlemlerinde esneyen dokular daraltılarak dikilir. Çeşitli nedenlerle ameliyat olmak istemeyen hastalarımız ise lazerle vajina daraltma uygulamalarını tercih edebilirler. Cerrahi sonrası sıkıntıları büyük oranda ortadan kaldıran bu yöntem sayesinde acısız, ağrısız bir şekilde vajina daraltma yapılabilir.

Lazerle Vajina Daraltma Ankara Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzün modern teknolojisi sayesinde cerrahi ile yapılan pek çok estetik uygulamayı lazerle yapmak mümkündür. Vajina daraltma da bu işlemlerden biridir. Ankara lazerle vajina daraltma uygulamasında, lazerin ısıtıcı etkisinden faydalanılır. Bu başlık lazer ışınlarının yardımıyla dokuları ısıtır. Kolajen üretimini artırır ve cildin sıkılaşmasını sağlar.

Lazerle Vajina Daraltma Ankara Kimlere Yapılabilir?

Lazerle vajina daraltma işlemi genellikle orta ve hafif düzeyde gevşeme olan hastalarımızda tercih edilmektedir. Vajina daraltma uygulamaları genellikle doğum yapmış, kadınlar tarafından tercih edilir. Bununla birlikte yapısal olarak vajinanın geniş olması ya da ilerleyen yaşla birlikte vajinanın genişlemesi durumunda da uygulanabilir.

Ankara Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  • Özellikle orta ve hafif dereceli genişleme olan hastalarımızda cerrahi olmadan tedavi imkânı sağlar.
  • Vajina dokularının yenilenmesi ve sıkılaşması, idrar kaçırma ve vajinal kuruluk şikâyetlerinde de ciddi oranda iyileşme sağlar. Eğer kişide idrar kaçırma, vajinal kuruluk gibi menopoza bağlı rahatsızlıklar da varsa, lazer ideal bir tedavi seçeneği olabilir.
  • Cerrahi kesiler yapılmadığı için işlemden sonra enfeksiyon oluşma riski yoktur. Hastalarımız günlük yaşamlarına istediği gibi devam edebilir.
  • İşlemden sonra ağrı ve acı şikâyetleri olmaz.

Lazerle Vajina Daraltmadan Sonra Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilebilir?

Vajina daraltma uygulamalarından sonra işlemin daha kalıcı etki göstermesi için bir süre cinsel ilişki perhizi gerekir. Bu durum lazer uygulamalarında da geçerlidir. Cerrahi sonrası 4 hafta, lazer sonrası ise yaklaşık 7-10 gün içinde yeniden aktif cinsel hayata dönülebilir.

Ankara Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2023

Lazer uygulamaları sayesinde cerrahinin getirdiği yan etkiler olmadan, kısa sürede estetik sonuçlar almak mümkündür. Lazerle vajina daraltma fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu nedenle Ankara lazerle vajina daraltma fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir, tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi