Klitoris Estetiği

Klitoris Estetiği Ankara

Klitoris estetiği Ankara; klitoris üzerindeki derinin ve klitorisin vajinal dudaklar ile uyumlu, estetik görünecek şekilde düzeltilmesi için yapılır. Klitoris estetiği “klitoral hudoplasti” ve “klitoraplasti” olmak üzere iki başlıkta incelenebilir. Klitoral hudoplasti, en yaygın uygulanan klitoris estetiğidir ve genellikle labioplasti (vajina iç-dış dudak estetiği) ameliyatlarının tamamlayıcısıdır. Klitoraplasti ise daha nadir uygulanan ve aşırı büyüyen klitorisin ideal boyutlarına ulaştırılmasını sağlayan bir cerrahi işlemdir. Yazımızın devamında klitoris ve klitoris estetiği hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Ankara klitoris estetiği ve fiyatları için ise Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz.

/

Klitoris Nedir? Nerededir?

Klitoris; kadın genital organında orgazm ve uyarılmayı sağlayan bölgedir. Klitorisin işlevi, erkek cinsel organındaki penis ile aynıdır diyebiliriz. Klitoris de uyarılmayla birlikte kan dolar ve hassaslaşarak, cinsel birleşmenin orgazm ile sonuçlanmasına yardımcı olur. Klitoris, kadın genital bölgesindeki aşağı bakan V şeklinin üzerinde, üzeri deri ile örtülü olan noktada bulunur. Yapı olarak oldukça hassastır ve iç dudakların birleştiği yerde bir tepecik olarak görünür.

Klitoris Estetiği Ankara Neden Yapılır?

Klitoris, kadınlarda orgazm ile doğrudan ilgili olan bir bölgedir. Bu nedenle bu bölgedeki doku fazlalıkları ve aşırı büyüme sorunları, kadının cinsellikten aldığı hazzı etkileyebilir. Aynı zamanda cinsellik sırasında genital bölgeyi saklama, bölgenin görünümünden rahatsız olma gibi şikâyetlere de neden olabilir. Klitoris bölgesindeki estetik sorunların neden olduğu fiziksel ve psikolojik sorunları gidermek için ise en ideal yöntem klitoris estetiğidir.

Klitoral Hudoplasti Nedir?

Klitoral hudoplasti, günümüzde en sık uygulanan klitoris estetiğidir. Tek başına yapılabileceği gibi labioplasti ameliyatlarıyla birlikte de yapılabilir. Klitoral hudoplasti ameliyatlarının amacı; klitoris üzerindeki fazla dokuları almak ve bölgenin pürüzsüz yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Labioplasti ameliyatlarında iç ve dış dudaklar şekillendirildikten sonra, klitoris bölgesindeki deriye de müdahale etmek gerekir. Böylece klitoris ve vajinal dudakların uyumlu olduğu, estetik sonuçlar alınabilir. Labioplasti yapılan hastalarımızın yaklaşık %80’inde klitoral hudoplasti ihtiyacı da doğmaktadır.

Klitoral Hudoplasti Nasıl Yapılır?

Klitoral hudoplasti sedasyon olarak da bilinen derin uyku hâlinde yapılır. Genel anesteziden daha hafif olan bu anestezi uygulaması sayesinde hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlem sırasında klitoris üzerindeki fazla dokular çıkarılır. Derideki kırışıklık ve buruşukluklar yok olacak şekilde cerrahi işlem yapılır. Klitoral hudoplasti ameliyatları alanında deneyimli ve uzman hekimler tarafında yapıldığında oldukça güvenilirdir. Aynı zamanda bölgede rahatsız edici, dikkat çekici izler kalmadan da işlem tamamlanmış olur.

Klitoraplasti Nedir? Nasıl Yapılır?

Hormonal bozukluklar ve uzun süreli, klitorise baskı uygulanarak yapılan mastürbasyon klitorisin büyümesine neden olabilir. Klitoris bölgesinin aşırı büyümesi ise genital bölgedeki çıkıntının artmasına, klitorisin uzun ve sivri bir tepeciğe dönüşmesine neden olabilir. Bu durum nadir olarak görülse de kişinin cinsellik sırasında vücudundan utanmasına ve kendini rahat hissetmemesine neden olur. Klitoraplasti işlemi sayesinde klitoris yeniden küçültülür ve genital bölgede estetik bir görünüm elde edilebilir.

Ankara Klitoris Estetiği Fiyatları

Klitoris estetiği, özellikle labioplasti ameliyatlarının önemli bir parçasıdır. Klitoris, genital bölgedeki en önemli bölgelerden biridir. Doğrudan orgazm ile ilgisi olduğu için de kadın orgazmında yeri büyüktür. Klitoris estetiği sayesinde bu bölgedeki estetik ve işlevsel sorunlar giderilebilir, kişinin cinsellik sırasında rahat ve huzurlu olması sağlanabilir. Klitoris estetiği fiyatları ise yapılan cerrahi işleme göre değişebilir. Labioplasti ile birlikte yapılan klitoral hudoplasti fiyatları da farklılık gösterecektir. Bu nedenle Ankara klitoris estetiği fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ya da randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi