Labioplasti Ankara

Labioplasti Ankara

Labioplasti Ankara; büyük (dış) ve küçük (iç) vajinal dudaklardaki orantısız görünümü ve buna bağlı ortaya çıkan estetik/işlevsel sorunları gidermeyi hedefleyen genital estetik işlemlerdir. Labioplasti, genel olarak iç dudak estetiği olarak bilinir. Ancak hem iç hem de dış dudaklara uygulanabilir. İç ve dış dudakların küçültülmesi, dış dudakların dolgu uygulaması ile büyütülmesi sağlanabilir. Ankara labioplasti ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için yazımızın devamını okuyabilir, Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

Labioplasti Ankara Nedir?

Labioplasti, iç ve dış vajinal dudaklara yapılan estetik işlemlerdir. İdeal olan vajina görünümünde dış vajinal dudaklar iç vajinal dudakları örter. İç ya da dış dudakların normalden büyük olması ise vajinanın sarkmış görünmesine neden olabilir. Bu durum, kadının kendi bedenini beğenmemesine, cinsellik sırasında kendini rahat hissetmemesine neden olabilir. Aynı zamanda mayo, bikini ve tayt gibi dar kıyafetleri giymeyi zorlaştırabilir. Bazı kadınlarda, cinsellik sırasında ağrı ve acı şikâyetlerine neden olabilir. Labioplasti ameliyatları, vajinal dudakların neden olduğu estetik ve işlevsel sorunları gidermeyi amaçlar.

Vajina İç Dudak Estetiği Nedir?

İç yani küçük dudakların normalden büyük olması, dış dudakların iç dudakları kapatmaması kadınlarda oldukça sık görülür. Bu nedenle iç dudak estetiği, en sık uygulanan genital estetik işlemlerden biridir. İç dudaklar büyük olduğunda dar kıyafetlerden kolayca görünebilir. Aynı zamanda cinsellik sırasında sürtünmeye neden olarak, acı ve ağrı şikâyetlerine neden olabilir. İç dudaklar aşırı büyük olduğunda, genital bölgenin sürekli nemli olmasına ve enfeksiyon riskinin artırabilir. Cerrahi ile yapılan vajina iç dudak estetiğinde, iç dudakların küçültülerek toparlanması sağlanabilir.

Ankara Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Neden Yapılır?

  • “Labial hipertrofi” olarak da bilinen, iç dudakların aşırı büyük olması durumunda
  • İç dudaklardaki asimetri sorununun giderilmesinde
  • İç dudakların uç ve kenar kısımlarındaki düzensizliğin giderilmesinde
  • İç dudakların büyük olmasına bağlı oluşan koku ve diğer hijyenik sorunların giderilmesinde
  • İç dudaklardaki şekil sorunlarına bağlı mantar ve enfeksiyon sorunlarının azaltılmasında labioplastiden yararlanılabilir.

Ankara Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Nasıl Yapılır?

Ankara iç dudak estetiği, cerrahi ile yapılır. Uygulanacak cerrahi planında kişinin isteklerini ve genital bölgenin yapısını dikkate almak gerekir. Bu nedenle labioplasti ameliyatları her hastamız için özel olarak planlanır.

Labioplasti ameliyatlarında genel anestezi, spinal anestezi (belden aşağısını uyuşturma) ya da sedasyon (derin uyku) tercih edilebilir. Hangisi yapılırsa yapılsın, hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Ankara labioplasti ameliyatları ise genellikle 1 – 1,5 saat sürer. Eğer ek bir genital estetik işlem yapılacaksa, bu süre biraz daha uzayabilir. Labioplasti ameliyatlarında cilt altı dikişler atıldığı için bölgede iz kalmaz. Vajinanın iç kısmına müdahale yapılmadığı için hiç cinsel deneyimi olmamış, kızlık zarını korumak isteyen hastalarımıza da yapılabilmektedir.

Labioplasti Ankara Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Labioplasti cerrahi bir işlem olmasına rağmen iyileşme süreci kısadır. Hastalarımız ortalama 3 – 4 gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Hastanede yatış süresi ise genellikle yapılan anestezi türüne bağlıdır. Eğer genel anestezi yapıldıysa, 1 gün hastanede istirahat tercih edilebilir. İyileşme sürecinde kişisel hijyene özen göstermek çok önemlidir. Cerrahi bir müdahale olduğu için enfeksiyon riski vardır. Bu nedenle vajinal temizliğin doğru şekilde yapılması ve bir süre havuz, sauna vb. ortak kullanım alanlarından uzak durulması gerekir.

Büyük Dudak Ameliyatı (Labia Majoraplasti) Nedir? Neden Yapılır?

Labioplasti uygulamaları aynı zamanda büyük dudaklara yapılan estetik müdahaleleri de kapsar. Tıpkı iç dudaklar gibi dış dudaklar da normalden büyük ya da küçük olduğunda estetik ve işlevsel sorunlar ortaya çıkabilir. Normalden büyük yapıda olan dış dudaklar da cerrahi ile küçültülebilir.

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Nedir? Neden Yapılır?

Bazı durumlarda vajinal dudaklar arasındaki orantısızlık dış dudakların normale göre küçük olmasından kaynaklanır. Dış dudaklar küçük olduğunda iç dudakların üzerini örtemez. Bu durumda dış dudakları büyütmenin en etkili yolu dolgu enjeksiyonlarıdır. Kısa sürede tamamlanan dolgu uygulamaları sayesinde hem uzun süre kalıcı hem de tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkündür.

Labioplasti Ankara Fiyatları

Genital estetik uygulamalar, günümüzde giderek daha fazla tercih edilmektedir. Labioplasti ise en çok tercih edilen genital estetik işlemlerden biridir. Steril koşullarda ve uzman bir kadın doğum uzmanı tarafından yapıldığında oldukça güvenilir işlemlerdir. Labioplasti sonucunda kadının kendi bedeni ile barışması, cinsellik sırasında rahat hissetmesi ve sevdiği kıyafetleri özgürce giymesi sağlanabilir. Labioplasti kapsamında yapılan uygulamalar ise hastalarımızın kendi ihtiyaçlarına göre planlanır. Bu nedenle labioplasti fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara labioplasti fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi