Lazerle Vajina Beyazlatma

Lazerle Vajina Beyazlatma Ankara

Lazerle vajina beyazlatma Ankara; vajinadaki renk eşitsizliğini gidermek ve bölgede çeşitli nedenlerle oluşan koyu rengi açmak için yapılan genital estetik işlemdir. Vajinanın sadece şekli ve yapısı değil; rengi de estetik kaygılara neden olabilir. Özellikle doğum kontrol hapları, yanlış epilasyon uygulamaları ya da gebeliğe bağlı olarak sonradan oluşan kararma estetik açıdan hoş bulunmayabilir. Lazer teknolojisi sayesinde bu şikâyetlerin ortadan kaldırılması sağlanabilir. Vajinanın rengi açılabilir ve bölgesel renk eşitsizlikleri giderilebilir.


Ankara lazerle vajina beyazlatma ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Vajinal Bölgede Kararma Neden Olur?

Vajinanın dış bölgesi yani vulvada pek çok nedenle renk değişimi olabilir. Başlıca nedeni ise hormonal değişmelerdir. Bu nedenle gebelik ve emzirme döneminde vajinada kararma ve renk dengesizlikleri oldukça sık görülür. Aynı zamanda;

  • İleri yaş
  • Östrojen hormonunun artışı
  • Esmer ten rengine sahip olmak
  • Doğum kontrol hapları
  • Bazı cilt hastalıkları
  • Polikistik over sendromu
  • Hatalı epilasyon uygulamaları
  • Aşırı sıcak ağda kullanımı.
  • Sentetik iç çamaşırları ve çok dar giyinmek gibi birçok faktör vajinal bölgede kararmaya neden olabilir.

Vajinal Bölgenin Kararması Hangi Sıkıntılara Neden Olur?

Vajinal bölgenin rengindeki koyulaşma sağlık açısından zararlı bir durum değildir. Ancak kişinin genital bölgenin görünümünden rahatsız olmasına neden olabilir. Dolayısıyla cinselliği olumsuz etkileyebilir. Aynı zamanda yaz aylarında mayo ve bikini giymek isteyen kadınlar da vajinal bölgenin daha beyaz olmasını tercih edebilirler. Bu nedenle fiziksel anlamda zararı olmasa da psikolojik olarak kişiyi etkileyen bir durumdur.

Vajinada Renk Koyulaşması Nasıl Engellenir?

Vajinadaki renk koyulaşmasını engellemek için çeşitli peeling uygulamaları ve kremler kullanılabilir. Ancak bunlar genellikle geçici etki gösterir. Bu nedenle kişinin isteklerini karşılayacak, uzun süreli sonuçlar vermezler. Günümüzde vajina beyazlatmada en çok tercih edilen yöntem ise lazerdir. Ankara lazerle vajina beyazlatma sayesinde makat, vajina girişi, iç ve dış dudaklardaki cilt beyazlatılabilir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Ankara Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina beyazlatma işleminde fraksiyonel karbondioksit lazer (CO2) ve erbium yag lazer kullanılabilir. Lazer ışınları, vajinada hedeflenen bölgelere gönderilir. Burada yaratılan ısı etkisi, koyu renge neden olan melanosit hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Melanosit hücreler dağıldığında cilt tonu açılır ve koyu renk görünümü azalır. Cildin üzerindeki epidermis tabakası soyulur ve altından pembe, parlak cilt dokusu ortaya çıkar. Ankara vajina beyazlatma işlemi yaklaşık 20 – 25 dakika içerisinde tamamlanır.

Ankara Lazerle Vajina Beyazlatma Sırasında Ağrı ya da Acı Hissedilir Mi?

Lazer uygulamalarında yanmaya benzer, hafif bir acı hissedilebilir. Ancak bu acı dayanılmaz değildir. Birçok hastamız, anestezi olmadan da rahatlıkla seansları tamamlamaktadır. Acı nedeniyle endişeli olan ve cilt yapısı hassas olan hastalarımızda ise anestezik kremler kullanılabilir. Haricen uygulanan bu kremler sayesinde genital bölge tamamen uyuşur. Böylece herhangi bir ağrı ya da acı olmadan, konforlu bir şekilde uygulama tamamlanır.

Ankara Lazerle Vajina Beyazlatma Kaç Seans Yapılır?

Lazerle vajina beyazlatma uygulamasıyla genellikle 2-3 seansta oldukça tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Ancak cilt rengi koyu olan ya da vajinadaki koyulaşma miktarı fazla olan kişilerde daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

Ankara Lazerle Vajina Beyazlatma İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazerle vajina beyazlatma uygulamasından sonra bölgede hafif kızarıklık, ödem ve şişme olabilir. Bunlar her hastamızda görülen, geçici yan etkilerdir. Bölgeye 1 – 2 gün su temas etmemesi ve kişisel hijyene dikkat edilmesi önemlidir.

Lazerle Vajina Beyazlatma İşleminin Zararı Var Mıdır?

Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında lazer uygulamaları oldukça güvenilir işlemlerdir. Vajina beyazlatma işleminde sadece vajina girişindeki ve makat bölgesindeki dokulara uygulama yapılır. Yumurtalıklar ve rahim lazer ışınlarından etkilenmez. Bu nedenle uygulama sonrası doğurganlık etkilenmez ya da ciddi yan etkiler ortaya çıkmaz.

Lazerle Vajina Beyazlatma Ankara Fiyatları

Lazerle vajina beyazlatma uygulamaları sayesinde günümüzde pek çok kadın kendi vücudu ile barışarak, cinsellikten daha fazla zevk almaktadır. Bölgedeki koyu rengin açılması, mayo ve bikini giyerken de kadınların kendini daha rahat hissetmesini sağlamaktadır. Lazer sayesinde dakikalar içerisinde, ağrısız ve acısız olarak tamamlanan uygulamanın etkileri ise uzun süre kalıcıdır. Ankara lazerle vajina beyazlatma fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi