Pubis Estetiği

Pubis Estetiği Ankara

Pubis estetiği Ankara; cinsel organların üzerindeki kasık bölgesinin daha ince, sıkı ve pürüzsüz olması için yapılan estetik işlemlerdir. “Kasık höyüğü” olarak da bilinen, cinsel organın üzerindeki kıllı bölge bazı kişilerde dolgun yapıda olabilir. Aynı zamanda aşırı kilo gibi nedenlerle de bu bölgede yağ birikimi olabilir ve deri sarkabilir. Pubis estetiği sayesinde bölgedeki fazla yağ çıkarılır ve genital bölgenin daha sıkı görünüm alması sağlanır. Ankara pubis estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Pubis Estetiği Nedir?

Pubis estetiği, genital estetik kapsamında yer alan cerrahi uygulamalardan biridir. “Mons pubis”, olarak da bilinen bölge kasık kemiğini ve eklemi darbe ve yaralanmalara karşı korur. Bu bölge çeşitli nedenlerle genişleyerek, bölgenin sarkık ve kilolu görünmesine neden olabilir.

Pubis Estetiği Ankara Neden Yapılır?

Aşırı kilo, gebelik ya da doğumdan sonra pubis bölgesindeki genişleme sık karşılaştığımız bir durumdur. Mons pubisin sarkması, kişide estetik kaygılara neden olabilir. Sarkmanın miktarı arttığında ise idrara çıkma sorunları ortaya çıkabilir. Aynı zamanda pubis bölgesi bikini, mayo ve tayt gibi dar kıyafetlerden de kolayca belli olabilir. Bu estetik ve işlevsel sorunların giderilmesi için en etkili yöntem ise pubis estetiğidir. Özellikle diyet ve egzersiz ile giderilemeyen sarkma söz konusu olduğunda pubis estetiğiyle kalıcı ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Pubis Estetiği Ankara Nasıl Yapılır?

Pubis estetiği genel, lokal anestezi veya sedasyon (derin uyku) ile yapılabilir. Hangi anestezi yöntemi tercih edilirse edilsin, hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Tercih edilecek anestezi yöntemine ise çıkarılacak doku miktarına ve uygulanacak cerrahi planına göre karar verilir. Pubis estetiği hem bölgedeki sarkmanın derecesine hem de kişinin beklentilerine göre farklı yöntemlerle yapılabilir.

  • Pubis estetiğinde öncelikle göbek deliğinin altındaki kasık bölgesine ince ve yatay bir kesi yapılır. Bu keşiden deri kaldırılır ve bölgedeki fazlalıklar çıkarılır. Altta kalan kaslar sıkılaştırılır. Sarkmayı gidermek için kasık derisi yukarı doğru çekilir ve kesi kapatılır. Gerekli durumlarda bu işlem liposuction uygulamasıyla da desteklenebilir.
  • Pubis estetiğinde kullanılan bir diğer yöntem ise yağ alımıdır. Pubisten yağ alımı, özellikle sarkma oranı fazla olmayan kişilerde, bölgedeki yağı uzaklaştırmak için tercih edilebilir. İşlemde klasik liposuction prosedürü izlenir. Pubise ince bir kesi yapılır. Özel vakumlu kanüller yardımı ile bölgedeki fazla yağ aspire edilir.

Eğer kişi isterse diğer genital estetik uygulamalarla birlikte pubis estetiği yapılabilir. Böylece genital bölgenin her açıdan daha estetik görünüm kazanması, kişinin psikolojik olarak kendini daha rahat ve iyi hissetmesi sağlanabilir.

Pubis Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Pubis estetiği, bölgenin şeklinden ve dolgun yapısından memnun olmayan, genel sağlık durumu ameliyata elverişli olan herkese yapılabilir. Ancak işlemden en başarılı sonuçların alınması için hastalarımızın ideal kilosunda olması, sık sık kilo alıp vermemesi tercih edilmektedir.

Ankara Pubis Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Pubis estetiğinden sonra kişinin toparlanması ve günlük yaşamına dönmesi yaklaşık 1 hafta sürer. Bu süreçte, yapılan cerrahi prosedüre göre bazı kısıtlamalara da uyulması gerekir. 4 – 5 hafta boyunca ağır sporlardan uzak durmak gerekebilir. Pubisten yağ alımı yapılan hastalarda ortalama 1 ay kadar korse kullanımı gerekebilir. Ameliyattan hemen sonra, cerrahiye bağlı olarak, bölge şiş ve kızarık görünebilir. Ancak bunlar geçici yan etkilerdir ve yaklaşık 6 hafta beklenen sonuçlar görülebilir.

Ankara Pubis Estetiği Fiyatları 2023

Vajinal dudaklar, klitoris ve pubis bölgesindeki fazlalık ve estetik kusurlar genital bölgenin görünümünü etkileyebilir. Yağ ve deri fazlalıklarının neden olduğu dolgunluk kişiyi rahatsız edebilir. Özellikle cinsellik sırasında pek çok kadın kendini daha iyi hissetmek için daha çekici görünmek ister. Pubis estetiği ile kişiyi rahatsız eden estetik kusurlar giderilebilir. Pubis estetiği fiyatları ise tercih edilen cerrahi planına göre değişebilir. Ankara pubis estetiği ve fiyatları 2023 hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir veya randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi